Ariana | Blogger | X X

09.04.2016

Demi Lovato BOOK TAG


Nie mam ostatnio czasu, by przysiąść do napisania jakiejkolwiek recenzji z powodu przygotowań do egzaminu gimnazjalnego i nauką bieżącego materiału. Znalazłam jednak chwilkę aby przysiąść do komputera i zdecydowałam się zrobić jakiś ciekawy tag. Jak już zauważyliście padło na Demi Lovato Book Tag wymyślony przez Roberta z Czytanie moim tlenem.
Uwielbiam Demi i myślę, że już dawno wyszła ze statusu Gwiazdeczki Disneya, teraz jest inspiracją i oparciem dla tysięcy nastolatków. Nie można powiedzieć, że w jej życiu wszystko było łatwo, choroba dwubiegunowa, anoreksja, bulimia, problemy z ojcem, cięcie się a później przytłoczona nagłą sławą popadła w alkoholizm i narkotyki. Trudności te mogły odebrać jej życie, ona jednak powstała o wiele silniejsza, jak głosi wiele przeróbek z jej udziałem można określić ją słowami: broken, unborken, warrior, confident. Lovato trudno jest odmówić także talentu muzycznego, z wyszczególnieniem wspaniałego głosu, który pokazywała nieraz w trakcie występów na żywo. Kobieta nie jest już aktoreczką dla dzieci, ale prawdziwą piosenkarką i inspiracją, a jej fandom Lovatics jest jednym z najliczniejszych na świecie.
Czas dopasować książki do poszczególnych piosenek!


1. For the love of a daughter
Postać, która kierowała się miłością.

Gabe z cyklu Zatraceni całe swoje życie podporządkował miłości, która zaczęła go niszczyć. Chłopak rozdarty między własnymi uczuciami, nie mogąc znieść ciężaru, który nosił na barkach zatonął w mroku. Bez wahania uznaję go za osobę  kierującą się tym uczuciem, choć może i w takim samym stopniu kierowała nim nienawiść do siebie oraz całego świata.

Bohater, który mimo wszystko dalej walczył

Rosie z Na końcu tęczy, która cale swoje życie walczyła z przeciwnościami losu. Najpierw starała się o samą siebie, potem o najlepszego przyjaciela, a następnie o całą swoją rodzinę, która zmieniała się rozsypkę. Dune stawiała też opór własnym uczuciom, które stawały się z czasem względem się bardzo sprzeczne. 

Bohater, którego uważasz za wojownika

Simon z Darów Anioła z biegiem czasu bezsprzecznie stał się wojownikiem. Poznajemy go jako nieświadomego, trochę niezdarnego chłopczyka, a żegnamy jako silnego mężczyznę zdolnego do poświęceń i świadomego własnych braków. Chłopakowi wyjątkowość została narzucona, a on nie mając wyboru przyjął ją i zaczął akceptować dzielnie stając na przeciw różnym trudnością.

Książka, dla której zarywałeś noce.

Cykl Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Pamiętam do dzisiaj tę euforię podczas pierwszego czytania tych książek. W ciągu dwóch wakacyjnych dni przeczytałam całą pięciotomową serię, a później rozpaczałam nad tym, że to już koniec i miałam złamane serducho z powodu zakończenia, które autor nam zaserwował. Czytałam, więc i czytałam od świtu do nocy aż moje oczy same się nie zamknęły

Książka, po której przeczytaniu nie mogłeś się pozbierać.


Rozsypałam się po przeczytaniu Złodziejki książek, łkałam po niej przez pół dnia nad tym cierpiąc po tym, co się tam działo. Prześladował mnie też fakt, że to nie mogłam sobie powiedzieć, że to fikcja literacka, a nic tego się nie działo, że nie istnieli przecież tacy ludzie. Zagłuszałam, więc swoje sumienie, ale ono wciąż się odzywało serwując sporego kaca książkowego i zostawiając mnie niepozbieraną.

Książka, która była błędem.

Cała seria After Anny Todd była jednym wielkim błędem. Pierwsza część irytowała mnie niezmiernie, ale nie mogłam przerwać, w związku z moim postanowieniem czytelniczym mówiącym o doczytywaniu cykli zawsze do końca, żeby mieć jasny i klarowny obraz całości. Zmęczyłam, więc przez wszystkie tomy przeklinając po cichu na ich przewidywalność, na brak ciekawej akcji, na okropnych bohaterów…

Historia z książki, którą chciałbyś przeżyć w prawdziwym życiu.

Z przyjemnością stałabym się drugą Deliach z powieści Z innej bajki oraz Po drugiej stronie kartki. Móc wyciągnąć ulubionych męskich bohaterów z powieści? Super! Mieć możliwość stać się na chwilę częścią ich świata? Ekstra! Któż nie chciałby mieć swojego księcia, na co dzień? Liczę tylko, że okazaliby się oni równie wspaniali, co w powieściach, a nie zupełnie inni. W końcu nadzieja matką głupich.

             Książka przyprawiająca o zawał serca               

Jeden dzień Davida Nicolasa, przez ciągłą zmienność w życiu naszych bohaterów, a także za zakończenie, na które nóż otwiera się w kieszeni. Jak ta piękna historia mogła się tak skończyć? Jak można robić takie rzeczy mojemu biednemu sercu? Dlaczego ta książka ma w sobie tyle realizmu i pokazuje prawdziwe życie? Gdyby nie to, mogłabym zrzucić winę na inny wymiar.

Książka, dzięki, której w siebie uwierzyłeś

Bądź swoją siłą napisane przez Demi Lovato. Jest to właściwie pamiętnik wypełniony ulubionymi cytatami autorki (a jakże pięknymi) oraz jej komentarzami dającymi motywację na każdy z trzystu sześćdziesięciu pięciu dni w roku. Ta pozycja otwierana codziennie daje ogromną dawkę motywacji i buduję wiarę we własne ja.

Książka, której nie możesz zapomnieć

Pozycją, która zapadła mi w pamięć było Dziewiętnaście minut. Losy Petera, jego rodziców, dawnej przyjaciółki i rodzin wszystkich ofiar poruszyły mnie dogłębnie. Dzięki tej historii w głowie zrodziło się mnóstwo pytań, na które nie ma prawidłowej odpowiedzi. Próbowałam też dokonać oceny którejkolwiek z postaci, ale nie mogłam tego zrobić, bowiem poznałam bohaterów wystarczającą aby znać ich motywację, zrozumieć ją. Spróbujcie zadać sobie pytanie: kto jest większym potworem: osoba która została zepchnięta na kraj świata i postanowiła rozwiązać zaistniałą sytuację w jedyny znany sobie sposób, czy człowiek, który próbował zrzucić biedne dziecko, ucząc go, że przemoc jest jedyną odpowiedzią budując w nim potwora?

Książka, którą kochasz i nie obchodzi Cię, co o tym sądzą inni 

Kocham Eleonorę i Parka za aurę, którą wokół siebie roztaczają. Zgadzam się z opiniami, że jest to trochę przesłodzona powieść o dwójce nastolatków, ale ta słodycz przeplatana z sytuacjami na drugim tle była dla mnie uroczą zaletą, a nie okropną wadą. Momentami może bohaterowie zachowywali się lekkomyślnie, ale hej mamy do czynienia z młodymi ludźmi otumanionymi pierwszym zauroczeniem, czy nie mają prawa zachowywać się bezmyślnie?

 &&&

Utwory wykorzystane w tagu pochodzą z poprzednich płyt artystki, a ja zapraszam was po przesłuchania najnowszego albumu Confident, na którym znajduję się miks wzruszających ballad oraz świetnych piosenek do nucenia, czy tańca. Myślę, że warto zobaczyć też jakiś cover w wykonaniu Demi lub jej występ na żywo. :)
3 komentarze:

 1. Przeczytałam tylko pierwszą część After i jestem pewna, że nie sięgnę po kolejne. Ta historia nie przypadła mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością informuję, że zostałaś wylosowana w konkursie, który odbywał się na www.okiem-yaoistki.blogspot.com :)
  Proszę o przesłanie adresu do wysyłki książki na mojego maila: silminyel@onet.pl
  Nagroda zostanie wysłana najpóźniej w przyszłą środę.
  Dziękuję gorąco za uczestnictwo w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jedynie "Love, Rosie" (lub inaczej "Na końcu tęczy") oraz "Jeden dzień". Obie książki zaliczam zdecydowanie do moich ulubionych. Są wspaniałe. :-)

  OdpowiedzUsuń