Ariana | Blogger | X X

03.07.2016

Maraton czytelniczy już tuż, tuż


BookAThon to tygodniowy maraton czytelniczy, który ma zmotywować czytelników do rozszerzenia własnych horyzontów oraz przeczytania zaległych na pólkach pozycji. Organizatorami akcji są: Anita z kanału Book Reviews by Anita oraz Ewelina Mierzwińska
W tym roku, ponieważ trwają wakacje i ja postanowiłam wziąć udział w tej ciekawej inicjatywie. Jakie mam plany? O tym w rozwinięciu.

1. Wakacje z duchami:
Anna we krwi – 320 stron
Na początku zdecydowałam spotkać się z krótką książką z intrygującym opisem. Nie przepadam co prawda za tematyką nadprzyrodzonych stworzeń, ale mam nadzieję, że przy tej opowieści będę bawić się przynajmniej dobrze. 

2. Dokończenie lub rozpoczęcie serii
Pułapka uczuć – 285 stron
Tą pozycję już kiedyś rozpoczynałam, jednak zatrzymałam się na pierwszych stronach i przerzuciłam się na inną historię. Czytałam jednak ostatnimi czasy sporo pozytywnych opinii na jej temat, więc liczę, że uda mi się zatracić się w lekturze, tak jak pozostałym.

3. Autor o Twoim imieniu lub inicjałach (A.C. lub Anna)
Before. Chroń mnie przed tym czego pragnę – 448 stron
Tak, tak po mojej męce z After rzucam się na głęboką wodę i czytam już piąty tom tej serii. Oszalałam? Może trochę. Początkowo miałam co prawda trudzić się z Pisane Szkarłatem jednak nigdzie nie mogłam dostać tej książki. Pozostała mi więc przeprawa przez całkowicie odmienną historię. I mimo,  że poprzednie tomy były jednymi z najgorszych książek w moim życiu to czytało się je błyskawicznie, a ja nie lubię pozostawiać rozpoczętych cykli. Anno Todd nadchodzę!

4. Lato z kryminałem
Black Ice –  400 stron
Zdecydowałam się tutaj na kolejną lekką książkę, o której przeczytałam kilka dobrych opinii. Szeptem tej autorki czytałam kilka lat temu z przyjemnością, mam nadzieję, że wciąż potrafię się dobrze bawić przy jej twórczości.

5. Książka z twoim zawodem (psycholog dziecięcy/nauczyciel)
Pułapka uczuć – 285 stron
Postanowiłam połączyć tę kategorię z numerem drugim, bo dlaczego nie?
Chciałabym zostać psychologiem dziecięcym, jednak nie znalazłam książki, która by mnie zainteresowała, więc zdecydowałam się na lekturę z drugim w kolejce marzeniem zawodowym –nauczycielem. 

6. Wakacyjna miłość
Berło Serapisa i inne opowiadania – 170 (wybrane opowiadania) lub 520 (całość)
Serie o Percym Jacksonie jest zdecydowanie moją miłością, nie tylko wakacyjną. Ten zbiór otrzymałam już jakiś czas temu i większość opowiadań mam już za sobą, jednak pozostały mi do przeczytania jeszcze trzy, z którymi chcę „uporać się” w trakcie trwania maratonu.

7. Przeczytaj 1500 stron
Mój wynik w zależności od ostatniej pozycji to 1623 albo 1973 stron. Nie będzie łatwo, ale będę się starać sprostać zadaniu w stu procentach.

Stosik według kolejności mojego czytania prezentują się następująco:

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy biorą udział w akcji. Pomyślnego wiatru w żaglach! 

2 komentarze:

 1. Ciekawe wybory. Tak Pułapka uczuć i Before sama chcę przeczytać, ale na BookAThon wybrałam zgoła inne książki.
  O których mowa w moim ostatnim poście.
  To trzymam kciuki aby nam się udało wyzwanie zrealizować! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pułapka uczuć" jest świetna, chociaż w moim mniemaniu najsłabsza książka (seria) Hoover, ale i tak bardzo dobra ;) "Black ice" ciekawy thriller, choć mało zaskakujący.
  Pozwodzenia!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń